Ares registr firem a OSVČ podle ič

Ares registr firem je vlastně rozsáhlým informačním systémem, který pomůže v případě potřeby dohledat jakýkoliv podnikatelský, resp. ekonomický subjekt, který je činný na území České republiky.

Zkrátka a dobře, všechny kontakty na jednom místě, jedná se vlastně o takový centrální registr všech živnostníků.

Hned zjistíte, kdo je nedůvěryhodný obchodník a nespolehlivý plátce – stačí vše jen posoudit dle ič, resp. dle dič. Samotná zkratka ARES vlastně znamená Administrativní registr (chcete-li centrální registr) ekonomických subjektů, což asi hovoří zcela za vše a nepotřebuje dále bližší vysvětlení.

ARES – Administrativní registr ekonomických subjektů

Dozvědět se můžete celou řadu zajímavých věcí, mimo jiné i rodné číslo konkrétního živnostníka, pokud je tedy dotyčný plátcem DPH. Obor podnikání asi víte sami, ale kdo a jaké dotace od státu dostal, to už může být trochu zajímavější informace. Nespolehlivý plátce pak už nemá ani tu nejmenší šanci.

ares registr firemAres registr firem je spravován českým ministerstvem financí, nepleťte si jej s takzvaným Registrem ekonomických subjektů.

Ten zase spravuje Český statistický úřad – a jedná se vlastně o něco úplně jiného, byť by laik mohl obě věci smíchat do jedné.

Nicméně – mějte na paměti, že údaje z Ares registr firem nemůžete použít třeba pro účely soudního jednání. Informace, které jsou podávané systémem

Ares mají jen a pouze informativní charakter, nejedná se bohužel o takzvanou úřední listinu.

I když může být tento systém pro někoho asi trošku nepřehledný, brzy si na něj zvyknete a bude se Vám vyhledávat opravdu dobře, ovládání je nakonec poměrně dost intuitivní a stačí jen zadat do příslušné kolonky požadované slovní spojení.

Třeba takový klasický Obchodní rejstřík registr Ares předčí levou zadní, a to už je opravdu co říci…