Předčasné splacení překlenovacího úvěru

Nabídka úvěrových produktů je dnes opravdu široká a každý z nás si tak může vybrat finanční produkt přesně pro svoji situaci. Pro studenty či důchodce, kteří potřebují krátkodobou penežní pomoc, je dostupná například malá SMS půjčka, pro rodiny pak zase hypotéka, která zajistí potřebnou hotovost na bydlení.

Co když si ale chcete na svoje bydlení spořit formou stavebního spoření a nemáte možnost získat úvěr z tohoto spoření? V takovém případě je právě pro vás určen překlenovací úvěr.

Tento úvěr je mezi ostatními poněkud netypický a rozhodně nepatří mezi nejznámější druh půjčky. Slouží k tomu, abyste získali rychle Předčasné splacení překlenovacího úvěrupeníze před tím, než můžete čerpat peníze z klasického úvěru ze stavebního spoření.

Ne každý totiž může splnit podmínky pro získání úvěru, často je potřebná určitá minimální naspořená částka. Právě s tím vám může překlenovací úvěr pomoci.

A jak je to se splácením?

Překlenovací úvěr má jednu značnou nevýhodu, která však klienty od jeho zřízení neodrazuje.

Nevýhodou je totiž to, že předčasné splacení překlenovacího úvěru vlastně nelze předčasně splatit, protože každou splátkou se navyšuje částka ve vašem spoření.

Překlenovací úvěr se tak ukončuje tehdy, když jste na potřebnou sumu dosáhli. Existuje však možnost tzv. mimořádné splátky (např. U ČMSS, RSTS, Česká spořitelna, Wuestenrot).

V některých případech musíte za tuto mimořádnou splátku platit a někdy ji musíte i hlásit předem.