Refundace mzdy 2013

V dnešní době se každý snaží maximálně využít svá práva a získat díky tomu finanční prostředky. Jedním z takových způsobů je i refundace mzdy. Ne každý ji využívá, ovšem mnoho zaměstnavatelů má možnost si požádat o peníze tímto způsobem. A co co vlastně jde?

Co je to refundace mzdy?

Refundace mzdy 2013Jde vlastně o náhradu mzdy, kterou subjekt (často to bývá stát) vyplácí zaměstnavateli za to, že ten uvolnil svého zaměstnance v pracovní dobu na krátkodobou činnost.

O refundaci mzdy si lze zažádat v určitých případech, mezi něž patří například uvolnění kvůli tomu, že je zaměstnanec dobrovolným hasičem.

Kdy se neuplatňuje

Refundace vždy není samozřejmostí a o náhradu si lze požádat pouze v některých situacích. Mezi případy, kdy si o refundaci zažádat nemůžete patří například to, když je zaměstnanec na odběru krve v pracovní době nebo také například při výkonu přísedícího.

Refundace mzdy vs. náhrada mzdy za nemoc

Mezi refundací a náhradou mzdy za nemoc je značný rozdíl. Ten spočívá v tom, že při klasické refundaci mzdy si o peníze žádá zaměstnavatel z důvodu toho, že jeho pracovník nebyl v pracovní době na své pozici.
Naopak v případě náhrady mzdy za nemoc získává peníze zaměstnanec od zaměstnavatele. V letošním roce 2013 může požádat zaměstnanec o náhradu celkem 21 dnů v roce.